Takip Et:

  • Sepette hiç ürün yok.
Top
Image Alt

BİZİM KAMP 2022 Yaz Programı

  /  Etkinlik
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

27

Haz

BİZİM KAMP 2022 Yaz Programı

Haziran 27 @ 8:30 am - Ağustos 26 @ 3:30 pm

GÜNCELLEME:

BİZİM KAMP TEMMUZ- AĞUSTOS KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

MASALLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASI

4-8 yaş arası çocukları, masalların büyülü dünyasında hareket, yaratıcılık, merak ve eğlence ile geçecek bir yaz bekliyor!

Yerli ve yabancı eğitimcilerin liderliğinde,

Hareket edeceğiz: yüzme, top oyunları, yoga, yarışmalar
Yaratacağız: drama, sanat
Beceriler edineceğiz: ritim, dans, STEM

Tüm bu aktiviteleri iki dilde yapacağız: İngilizce, Türkçe

1. Dönem 27 Haziran – 29 Temmuz* (4 Hafta)
2. Dönem 1 Ağustos – 26 Ağustos (4 Hafta)

Misafir: 12.750 TL
Mezun: 12.150 TL
Üye: 11.500 TL

* 11-16 Temmuz bayram tatili olup, program bayram tatili hariç toplamda 4 haftadır.

Üye indirimi için 2022 aidatı dahil tüm aidatların ödenmiş olması gerekmektedir.
2. kardeş için indirim oranı %10’dur. Fiyatlara KDV dahildir.
Ücretlere yemek dahil, servis hariçtir.

— Bizim Kamp kayıt formunu doldurup, ödemenizi yaptığınızda kaydınız kesinleşmiş olacaktır. —
— Sorularınız için 0212-2870078 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. —

Robert Kolej Mezunlar Derneği Bizim Tepe İktisadi İşletmesi
TEB Yıldız Posta Şubesi
IBAN: TR13 0003 2000 0000 0070 7044 42

 

ETKİNLİKLER

Story; Her güne bir İngilizce kitap
Okuduklarımızı anlamlandırırken beynimiz imgeliyor, canlandırıyor. Dinleyen her bireyin aynı kitabı dinlerken oluşturduğu farklı sahneleri oluşuyor ve bu süreç beyni aktif kılıyor. Kamp süresince her güne ayrı bir İngilizce kitap ile başlıyoruz.

Drama; Canlandırma, iletişim, duyu ve duygu ifadesi, empati, yaratıcı yazma
Yaratıcı drama canlandırma yoluyla öğrenme sanatıdır. Bu süreçte amaç  öğretmenin de ötesinde bir konu hakkında düşünmek, düşünceyi duygu ile harmanlamak, farkındalık kazanmak ve içsel bir değerlendirme oluşturmaktır. Kamp süresince drama çalışmaları ile önce tanışacak, kaynaşacak ve sonrasında grup uyumu yakalayacağız. Kendi duygularımızı ve bu duyguların ifade edilmesini çalışacağız. Kamp bitimine doğru yaratıcı yazma teknikleri kullanarak bir öykü oluşturup, canlandıracağız.

Dans; Doğaçlama hareket, odaklanma, ekip çalışması, senkronizasyon, kas hafızası
Dans çocukların anatomik (kemik yapısı) ve kinesyolojik (kas yapısı) gelişimlerini gözlemlemek ve uyarmak adına eğlenceli ve zengin bir yöntemdir. Doğaçlama hareket çalışmaları yaratıcılığı ve hayal gücü gelişimini de olumlu yönde desteklemektedir. Senkron koreografi çalışmaları ile grup ile uyumlanma, kas hafızası geliştirmeyi hedefleriz. Kamptaki dans çalışmaları ile bedensel ,zihinsel, sosyal ve duygusal alt yapıyı desteklemeyi amaçlarız.

Yoga; Beden farkındalığı, esneklik, denge, uyum, nefes
Çocuk yogası, temel yoga duruşlarının hikaye ve oyunlar aracılığı ile çocuklara aktarılmasıdır. Her derste temel ısınma hareketlerinin ardından, farklı bir tema ve hikaye işlenir, sonrasında öğrenilen yoga duruşlarını pekiştirmek üzere oyunlar oynanır. Derslerde ayrıca nefes çalışmaları, meditatif çalışmalar ve koordinasyon oyunlarına yer verilir.
Kamp süresince  çocukların denge, koordinasyon ve kaba motor becerilerinin gelişmesinin yanı sıra, dikkat ve konsantrasyon kapasitelerini arttırmak hedeflenmektedir. Bunların yanı sıra, sözel olarak anlatılan bir konuyu fiziksel aktiviteyle eşleyerek öğrenme sürecine katkı sağlamayı hedefleriz. Mindfulness ve meditatif çalışmalar ile çocuklarımızın hislerini tanımalarına ve bu hisleri fizyolojik olarak fark etmelerine, dolayısıyla da kendilerini regüle etme becerilerinin gelişmesine yardımcı oluruz.

STEM; Fen, kodlama, teknoloji, heyecan
Teknoloji ile harmanlanmış yaratım becerisi yaşamdaki önemli beceri setleri arasındadır. STEM aktiviteleri çocuklarda  bilimsel düşünce yapısı ve bilimsel okur yazarlık becerisi kazandırmayı hedefler. Kamp süresince çocuklarımızla gözlem, sınıflama, sayı ve sembolleri kullanma, ölçme, uzay-zaman ilişkilerini kullanma ve bilinen bilgilerden yola çıkarak görünmeyen durumlar ile gelecekteki olası durumlar için kestirimde bulunma becerilerini geliştirmeye çalışırız.

Sanat; El becerileri, sorun çözme, yaratıcılık, üretkenlik
Sanat eğitimi, zihinsel olgunlaşma, anlam verme, algılama, estetik duyarlılığı ve aykırı/yaratıcı düşünmeyi geliştiren bir eğitim şeklidir. Sanat eğitimi temelde, çocuğu görmeye, aramaya, sormaya, denemeye, sonuçlandırmaya yöneltir. Fikirler üretme ve fikirlerini somut materyallerle ürüne dökme fırsatı sunarak üreticiliği desteklemektedir. Kamptaki sanat aktivitelerinde amacımız öğrencilerimizi farklı malzemeler ile bir araya getirerek yaratıcılık, düşünme, çözüm yaratma becerilerine katkıda bulunmaktır.

Ritim; Vurmalı çalgılar, dinleme, zamanlama, takım çalışması
Ritim çalışmaları müzik eğitimine temel oluşturmaktadır. Duyulan ritmi aktarabilmeyi, zamanlamayı, tempoyu yakalayabilmeyi, dinlemeyi ve vurmalı enstrümanları çalabilmeyi hedefleriz.

Havuz Aktiviteleri; Suda hareket, suda güvenlik, yüzme
Su üstünde kalabilme, ayak vuruşu alıştırmaları, nefes tekniği alıştırmaları, atlama alıştırmaları ile yüzme alt yapısı desteklenir.

 

Event Details

Date: Haziran 27 @ 8:30 am - Ağustos 26 @ 3:30 pm
Time: 8:30 am - 3:30 pm
Venue: Bizim Kamp
Address: Bizim Tepe
Previous JAZZ BRUNCH

User registration

You don't have permission to register

Reset password